Konference resuscitace

Tisková zpráva ze dne 8.3.2007

Resuscitace dítěte již tuto sobotu

Celorepubliková konference na téma Resuscitace dítěte se uskuteční tuto sobotu v prostorách Eurocentra. Do Jablonce se sjede na 360 účastníků (resp. účastnic) vskutku z celé republiky (mimo jiné Karlovy Vary, Brno, Olomouc, České Budějovice, Praha, Liberec…..). S hlavní přednáškou přijede do Jablonce MUDr. Jan Pajerek, který pracuje jako lékař na dětském oddělení Krajské nemocnice v Ústí n. L. Pro účastníky bude mít připravenou dvouhodinovou přednášku na téma „Resuscitace dítěte“ s názornými ukázkami přes dataprojekci. Přednášku o výživě kojenců zde budou mít zástupci firmy Nutricia, o problematice opruzenin u miminek (plenková dermatitis) a možnostech léčby pohovoří MUDr. Jarmila Seifertová. O svých zkušenostech v oblasti sociální problematiky pohovoří dvě sestřičky z ordinací praktických lékařů Soňa Morávková a Bc. Soňa Novotná. Konferenci ukončí sestra Libuše Krulišová - předsedkyně Pediatrické sekce ČAS pro celou ČR. Seznámí účastnice s aktuálními informacemi a novinkami v zákonech. Akce se zúčastňují sestřičky z nemocnic i od obvodních dětských lékařů. Po absolvování konference získají certifikát a získají tím 3 body (za 5 let musí sestřičky za odborná školení nasbírat 40 bodů).

Konferenci pořádá Česká asociace sester - Pediatrická sekce nemocnice v Jablonci za spolupráce s oddělením pediatrie jablonecké nemocnice. Poděkování za pomoc patří také několika sponzorům. Podobné konference se na různá témata konaly v předchozích letech již 4x (cca vždy po 1,5 roce) - témata Dětská gastroenterologie, Nefrologie, Dětská cukrovka, Kardiologie. Akce se pořádaly v prostorách nemocnice, ale vzhledem k velkému zájmu se musely přesunout do větších prostor. S pořádáním další podobné konference sestřičky z ČAS nemocnice v Jablonci n. N. počítají zhruba do dvou let.

Informace o všech vzdělávacích akcích, jež nemocnice pořádá, jsou zveřejněny na webu. V nejbližší době to bude akce pro veřejnost Těšíme se na miminko, pro odbornou veřejnost Přednemocniční první pomoc a Komunikace s pacientem se zdravotním postižením. Jmenované akce se budou konat v kapli nemocnice, další velká konference se uskuteční na Eurocentru 18. října letošního roku na téma „Nemocnice v našem regionu aneb poznejme se navzájem“.

Vážení zástupci médií,
v případě, že budete mít zájem přijít se na sobotní konferenci osobně podívat, rádi vás uvítáme. Prosíme, abyste se z organizačních důvodů předem domluvili s tiskovou mluvčí. Děkujeme za pochopení. Petra Krajinová (telefon: 483 345 333, 728 507 728).

Vytvořeno 8.3.2007 17:00:39 | přečteno 280x | Mgr. Petra Hybnerová, MBA
load