CT v provozu dva měsíce

Od poloviny července má jablonecká nemocnice k dispozici nový počítačový tomograf značky Philips Brilliance CT 40. Od zahájení provozu (tj. 17. července) do 31. srpna bylo na něm provedeno 1 094 vyšetření. Jak jsme média i veřejnost informovali v červenci, umožňuje tento přístroj řadu nových vyšetření, které nebylo možné na starším typu provádět.

Počet nových vyšetření v termínu 17. 7. - 31.8. 2006

• Koronografe (10)
  • Vyšetření aorty (5)
  • Vyšetření karotid (10)
  • Plicní embolie (15)
  • Kolonografie (3)
  • Enterografie (5)

Vyškoleni byli již všichni lékaři radiodiagnostického oddělení, celkem je schopno touto metodou vyšetřovat pět lékařů. Díky novému digitálnímu zpracování obrazové RTG dokumentace se mohou lékaři nemocnice se snímky seznámit v této době na 6 místech nemocnice. V budoucnu se počítá s rozšířením licencí tak, aby obrazová CT dokumentace byla přístupna lékařům v celé nemocnici. Pokud se nejedná o akutní případ, je objednací lhůta na CT vyšetření v naší nemocnici jeden týden.

Vytvořeno 12.9.2006 16:34:20 | přečteno 68x | Mgr. Petra Hybnerová, MBA