Předvánoční čas v nemocnici

Tisková zpráva ze dne 7.12.2006

V příštím týdnu se v jablonecké nemocnici budou konat tři předvánoční setkání.

Setkání bývalých zdravotníků nemocnice

V pondělí 11. 12. se již tradičně v kapli nemocnice sejdou od 14:00 hodin bývalí zdravotníci nemocnice. Kromě pohoštění a vzájemného setkání čeká účastníky přednáška ke správné životosprávě a získají také informace o novém CT a denzitometru. O kulturní program se postarají děti ze ZŠ v Rýnovicích, které také všem předají drobné dárečky. Loňského setkání se zúčastnilo čtyřicet lidí a akci organizuje Česká asociace sester.

Setkání Svazu důchodců

Ve středu 13.12. od 14:00 hodin uspořádal Svaz důchodců své setkání v netradičním prostředí, a to právě v jablonecké nemocnici. Setkají se také v kapli a na programu bude promítnutí dokumentu o osteoporóze a léčbě v jablonecké nemocnici. S informacemi za účastníky přijde sociální pracovnice nemocnice, která v nemocnici působí od července letošního roku.

Kulturní program pro pacienty na CEDRCEDR Jablonec, obrázek se otevře v novém okně

Tentýž den a ve stejný čas (tj. středa 13.12. 14:00 hodin) se na oddělení CEDR v 5.patře jablonecké nemocnice rozeznějí tóny vánočních koled. Krátký kulturní program zpříjemní chvíle pacientům tohoto oddělení.

Další kulturní program prožili 19.12. pacienti v Tanvaldu. S vánoční amtosférou sem přišla se svými žáky paní učitelka Hadravová ze ZUŠ v Tnavaldu . Vánoční program se odehrává na tomto oddělení také v sobotu 23.12., jeden den před Štědrým dnem.

Pořad na téma Pacient a sociální oblast

Na téma, jež s vánočním období bezprostředně souvisí, bude jablonecká nemocnice natáčet v příštím týdnu pořad, který se bude před Vánocemi vysílat v televizi RTM - „Pacient a sociální oblast“. Kontakt se svými nejbližšími je pro každého člověka nepostradatelnou součástí života a je jistě zřejmé, že na léčbu má vliv i sociální zázemí pacienta.

Vánoce v nemocnici v loňském roce

V loňském roce muselo v nemocnici Štědrý den strávit 143 pacientů. Pokud je to ze zdravotního hlediska možné, jsou pacienti na vánoční svátky propouštěni domů. A ještě maličkost, na štědrý den se loni narodilo v jablonecké porodnici jedno miminko. Pokud už přesto bude muset pacient v nemocnici zůstat, o štedrovečerní večeři nepřijde (pokud nemá samozřejmě dietní omezení). Kuchaři nemocnice připraví pacientům k večeři rybu a bramborový salát.

Vytvořeno 7.12.2006 16:23:57 - aktualizováno 21.12.2006 14:29:42 | přečteno 246x | Mgr. Petra Hybnerová, MBA
load