Silvestr v jablonecké nemocnici

Tisková zpráva ze dne 1.1.2006

Pohotovost pro dospělé i děti

Na Silvestra bylo rušno nejen na porodnickém oddělení. Na pohotovosti pro dospělé (tzv. akutní ambulantní péče) bylo během 31. prosince ošetřeno 34 pacientů, převážně s akutními bolestmi zad a infekcemi horních cest dýchacích, dětskou pohotovost využilo 24 pacientů s obtížemi souvisejícími s virózami.

Interní oddělení

Interní oddělení ošetřilo, mimo jiné dva pacienty, kteří byli do nemocnice přivezeny z důvodu, že chtěli skoncovat se svým životem. Jeden z těchto pacientů je hospitalizován na oddělení, druhý byl převezen do psychiatrické léčebny. Ošetřeni byli také dva lidé pod vlivem alkoholu, jeden z nich byl z důvodu podchlazení hospitalizován.

Chirurgické oddělení

V souvislosti s používáním pyrotechniky byli na chirurgické ambulanci ošetřeni během silvestrovské noci dva lidé. Naštěstí se nejednalo o vážnější zranění. O úrazy se však postará zimní sportování, a to převážně sjezdování a jízda na snouwbordu. Během posledního roku bylo takto ošetřeno 18 pacientů, tři s otřesem mozku a u ostatních se jednalo o poranění končetin.

Ušní, nosní, krční

Na oddělení ORL nemusel být po několika letech ošetřen žádný pacient po úrazu způsobeném silvestrovským veselím.

Pediatrické oddělení

Na dětské lůžkové oddělení byli přijati během 31. prosince dva 17 letí nezletilí pacienti pod vlivem alkoholu a jedna mladá pacientka s respiračním onemocněním.

Vytvořeno 1.1.2006 11:37:11 | přečteno 327x | Mgr. Petra Hybnerová, MBA
load