První miminko roku 2006

Tisková zpráva ze den 1.1.2006

První miminko v Libereckém kraji se narodilo v naší nemocnici

Na Silvestra i na Nový rok je na porodnickém oddělení jablonecké nemocnice skutečně rušno. Poslední den v roce zde přišly na svět tři děti, 1. ledna do desáté hodiny ranní také již tři. Za rok 2005 se v jablonecké porodnici narodilo celkem 799 dětí.

První miminko v roce 2006 se narodilo 16 minut po půlnoci. Karolínka Demeová se tak stala prvním narozeným miminkem nejen v Jablonci nad Nisou, ale také v celém Libereckém kraji. Na svět si pospíšila a narodila se tří měsíce před plánovaným termínem. Porod musel být veden nakonec císařským řezem. Vzhledem k předčasnému narození bylo děťátko převezeno na novorozeneckou jednotku intenzivní péče do Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. Holčička vážila 800 g a měřila 35 cm. Pro maminku je to druhé dítě, doma má již desetiletou dceru a prozatím je po operaci hospitalizována na gynekologickém oddělení jablonecké nemocnice.

Druhé miminko se v jablonecké porodnici narodilo v 7:18 hodin. Na svět přišlo přirozenou cestou. Jmenuje se Klárka Kuchová a po porodu vážila 3,15 kg a měřila 46 cm. Pro rodiče je to již druhé dítě, doma mají desetiletého kluka, který slaví narozeniny 30. prosince. Sourozenci budou tak od sebe věkově vzdáleni přesně 10 let a jeden den. Rodiče Klárky jsou z Haratic.

Vytvořeno 1.1.2006 10:26:39 | přečteno 469x | Mgr. Petra Hybnerová, MBA
load