Ortopedické sympozium

Tisková zpráva ze dne 11. 1. 2006

Ortopedické sympozium s doprovodnou výstavou zdravotnické techniky a farmacie se bude konat tento týden v prostorách Centra Babylon v Liberci (čtvrtek 12. - pátek 13. ledna) k 10. výročí otevření ortopedického oddělení v Jablonci nad Nisou.

Na dvoudenní setkání se do Liberce sjede na tři stovky lidí z odborné veřejnosti, aby si zde předali zkušenosti a poznatky. Přednášky jsou rozděleny zvlášť pro lékaře a pro zdravotní sestry. V jednotlivých vstupech se zde vystřídají zástupci lékaři a zdravotní sestry z nemocnic po celé republice (např. Motol v Praze, Plzeň, Třebíč, Česká Lípa, Liberec, Olomouc, Brno a další). Chybět nebudou ani přednášky lékařů a zdravotních sester z ortopedie v Nemocnici Jablonec nad Nisou.

Sympozium pořádá Ortopedické oddělení Nemocnice Jablonec nad Nisou, odbornou garanci převzaly dvě ortopedické kliniky Univerzity Karlovy - 1. a 2. lékařská fakulta fakultní nemocnice Motol v Praze. Organizačně se na akci podílí Ortopedické centrum s.r.o. z Ústí nad Labem. Prezidentem sympozia je primář jabloneckého ortopedického oddělení MUDr. Petr Žák.

Součástí sympozia bude také výstava zdravotnické techniky a farmacie. Představí se zde na 25 firem a k vidění zde bude např. instrumentarium pro ortopedické účely, různé druhy náhrad kyčelních a kolenních kloubů či kompenzační pomůcky.

Na zahájení bude mimo jiné přítomen ředitel jablonecké nemocnice MUDr. Vít Němeček, starosta města Jablonce nad Nisou RNDr. Jiří Čeřovský a za krajský úřad MUDr. Jaroslav Krutský. V úvodu vystoupí také přednostové obou ortopedických klinik Univerzity Karlovy z motolské nemocnice **.

* Doc. MUDr. Tomáš Trč CSc - přednosta Ortopedické kliniky UK 2. LF a FN Motol Praha

* Prof. MUDr. Antonín Sosna DrSc. - přednosta I. ortopedické kliniky UK - 1. LF a FN Motol, Praha

Program a přednášející

Vytvořeno 11.1.2006 7:41:59 | přečteno 332x | Mgr. Petra Hybnerová, MBA
load