Nemocnice má oddělení klinické onkologie

Tisková zpráva ze dne 10.1.2006

Jablonecká nemocnice převzala od 1. ledna 2006 onkologickou ambulanci. Prozatím zůstala ambulance ve stávajících prostorách v Liberecké ulici (vedle tramvajových kolejí mezi zastávkami U Plynárny a Liberecká), ale v zájmu nemocnice je umístit oddělení klinické onkologie přímo ve svém areálu.

Primářem nového oddělení je MUDr. Libor Hanuš, lékařka MUDr. Michaela Häcklová, která doposud měla ambulanci v privátní praxi, zde i nadále působí. Prostory ambulance se rozšířily a vedle dvou lékařů zde pracují tři zdravotní sestry. Onkologická ambulance, kam je třeba se předem objednat, nabízí vedle odborné léčby podávání chemoterapie, pro což je speciálně upravena jedna místnost a ve větší míře zde mohou být pacientům prováděny lymfodrenáže (lymfatická masáž), které pomáhají při odvodu škodlivin z těla a otokům končetin. Ambulance rozšiřuje také spektrum diagnóz, které se zde budou moci léčit o onkologické nálezy plicní či gynekologické.

Součástí ambulance je zároveň pracoviště Národního onkologického registru pro okres Jablonec nad Nisou. Všechna onkologická onemocnění podléhají povinnému hlášení a statistická data jsou v anonymní formě předávána do centrálního registru do Prahy.

Pro stavbu nového onkologického pracoviště se v současné době dokončuje projektová dokumentace a nemocnice požádá v nejbližší době o stavební povolení. Celkové náklady na stavbu nového pavilonu se odhadují na 8 mil. Kč a nemocnice by ráda zahájila stavbu ještě letos. Nový pavilon pro oddělení klinické onkologie by byl umístěn za pavilonem oddělení ORL a prostory by zároveň využívala geriatrická ambulance, která zatím provizorně sídlí v domečku, kde dříve bývala zubní pohotovost. Onkologie

Vytvořeno 10.1.2006 13:19:07 | přečteno 268x | Mgr. Petra Hybnerová, MBA
load