Pediatrie dostane EKG

Tisková zpráva ze dne 2.5.2006

Pediatrickému oddělení v jablonecké nemocnici bude ve středu 3.5. 2006 předán nový přístroj pro kardioporadnu (BTL-08 3K EKG HOLTER). Tento přístroj v hodnotě 259.950,- Kč zakoupilo pro nemocnici občanské sdružení Život dětem. Přístroj je zakoupen z výtěžku jejich sbírky tzv. Srdíčkový den, který se konal ve dnech 27. a 28. března 2006. V tomto směru k zakoupení přístroje přispěly i jablonecké školy, které se sdružením spolupracují (Soukromá OA SOAPA Opletalova 4, Gymnázium - U Balvanu 16 a Gymnázium a Sportovní gymnázium - Dr. Randy).

Předání bude přítomna zástupkyně občanského sdružení Život dětem paní Marie Křepelková, lékař kardiologické poradny MUDr. Stanislav Jůna seznámí přítomné s funkcí přístroje a možnostmi jeho využití. Slavnostního předání se zúčastní také ředitel nemocnice MUDr. Vít Němeček, zástupce zřizovatele místostarosta Mgr. Jiří Rudolf, primář pediatrického oddělení MUDr. Pavel Šochman, vrchní sestra peditarického oddělení Jana Jírů a zástupci z řad studentů ze tří již zmíněných středních škol.

Přístroj bude umístěn v dětské kardiologické poradně, která se nachází přímo v nemocnici. Bude sloužit pro děti hospitalizované, ale má tu výhodu, že se s ním budou měřit i děti ambulantně - přístroj se jim nasadí a mohou se měřit doma. Přístroj sleduje a zaznamenává činnost srdce po celých 24 hodin při normálních denních činnostech i ve spánku.

Vytvořeno 2.5.2006 15:21:31 | přečteno 313x | Mgr. Petra Hybnerová, MBA
load