Těšíme se na miminko

Tisková zpráva ze dne 9.3.2006

Opět po půl roce se mohou budoucí maminky, tatínkové a další zájemci zúčastnit akce „Těšíme se na miminko“, kterou připravila v jablonecké nemocnici Česká asociace sester Nemocnice Jablonec n. N. Zdravotní sestry z novorozeneckého oddělení pohovoří s účastníky o kojení a celkové péči o dítě, o správném tělesném vývoji podají informace rehabilitační pracovníci, účastníci získají také informace o předporodní přípravě. S výrobky, které pomáhají v péči o miminko, seznámí zájemce také zástupci některých firem.

Novorozenecké oddělení jablonecké nemocnice získalo v roce 2004 titul Baby Friendly Hospital (Nemocnice přátelská k dětem), které uděluje světová zdravotnická organizace UNICEF. Toto ocenění získají pouze ta novorozenecká oddělení, která splní všechny podmínky - 10 kroků k podpoře kojení a znamená nejen uznání práce celého týmu zdravotníků, ale současně zavazuje, protože ocenění není trvalé a práce oddělení je UNICEFEM sledována a kontrolována průběžně po celý rok.

Setkání, kterého se pravidelně zúčastňuje na šedesát lidí, zpříjemní vystoupení dětského pěveckého sboru Skřivánek z MŠ J. Hory ve Mšeně pod vedením Věry Pokorné.

Akce se koná v úterý 28. března od 15:00 hodin v kapli nemocnice. Konec se předpokládá na 17:30 hodin.

Vytvořeno 21.3.2006 14:18:39 | přečteno 228x | Mgr. Petra Hybnerová, MBA
load