Nemocnice zakoupila nové sterilizátory

Tisková zpráva ze dne 8.11.2005

Nové sterilizátory se instalují v těchto dnech v jablonecké nemocnici. Jeden v prostorách centrální sterilizace a menší na operačních sálech. Centrální sterilizace se nachází v suterénu nemocnice od roku 1994 a sterilizací zde prochází veškeré lékařské nástroje a prádlo nemocnice, které je nutné sterilizovat. Centrální sterilizace nemocnice zajišťuje také sterilizaci pro Zdravotnickou záchrannou službu v Jablonci n. N. a soukromé lékaře.

Na centrální sterilizaci byly k dispozici dva parní sterilizátory, které však dosluhují, jsou poruchové a je třeba je postupně nahradit. Nový sterilizátor stál 1,5 mil. Kč. Jeden sterilizační cyklus, který trvá cca jednu hodinu, vyjde na 1.700,- Kč. Kromě parních sterilizátorů je na centrální sterilizaci k dispozici také plazmový sterilizátor, který se používá pro sterilizaci nástrojů, jež nesnesou vyšší teploty (např. nástroje pro gastroenterologii). Na centrální sterilizaci pracuje ve dvousměnném provozu 11 zaměstnanců (6 sester a 5 sanitářů), pondělí - pátek 6:00 - 22:00 hodin.

Na operačních sálech bylo třeba též z důvodu poruchovosti staršího typu sterilizátor vyměnit. Zde je sterilizátor používán jako pohotovostní a nový stál 500 tis. Kč.

Vytvořeno 8.11.2005 16:16:28 | přečteno 238x | Mgr. Petra Hybnerová, MBA
load