Výstavy "100 let v bílém plášti" a kresby L. Černého

Výstava leden

Dvě nové výstavy si mohou od konce ledna prohlédnout návštěvníci jablonecké nemocnice na chodbě u bistra, nedaleko hlavního vchodu.

Zdobit prostory zde bude sada osmnácti panelů, které byly na podzim loňského roku součástí výstavy „100 let v bílém plášti“. Akci pořádal odbor zdravotnictví Krajského úřadu Libereckého kraje ve spolupráci se Severočeským muzeem v Liberci. Informační panely umožní návštěvníkům nahlédnout do vývoje zdravotnických zařízení v Libereckém kraji, a to známých i v současné době již neexistujících. Výstavu pořádal v loňském roce Liberecký kraj ve vestibulu budovy Krajského úřadu u příležitosti stého výročí založení republiky. Nyní panely nabídli zdravotnickým zařízením v našem kraji, aby si je mohlo prohlédnout ještě více lidí. Jablonecká nemocnice je první, kde se putovní výstava uskutečnila. 

Druhá výstava nese název „Kresby srdcem pro radost a uzdravení“. Své obrazy zde představí jablonecký malíř Lukáš Černý. Inspirací je pro něj krajina a architektura Jizerských hor. Jeho obrazy mohli Jablonečané vidět v Eurocentru, v Kině Radnici, OC Central či Janově nad Nisou. Autor  vydává také ručně kreslené pohlednice, které jsou k dostání v turistickém informačním centru v Jablonci nad Nisou a Jičíně.

Obě výstavy budou v nemocnici k vidění do poloviny dubna.

Vytvořeno 18.1.2019 9:19:37 | přečteno 1624x | jana.valkova
load